X
Sulje
WECKMAN STEEL

Kontaktuppgifter

MONTERINGSFÖRETAG

Be om en gratis utvärdering från ett Weckman-proffs för att bygga eller renovera ditt tak. Därifrån får du både monteringen och alla takmaterial, tillbehör och utrustningar som du behöver för ditt tak. Närmaste Weckman-monteringsföretag hittar du här.

Närmaste Weckman-monteringsföretag hittar du

Weckmans mångsidiga produktsortiment för takläggning finns tillgängligt hos nästan alla välutrustade företag som säljer byggprodukter runt om hela Finland. Närmaste återförsäljare av Weckman-produkter hittar du här.

KONTAKTUPPGIFTER FÖR FÖRSÄLJNING I FINLAND

Grossistförsäljning i Finland

Weckman Steel Oy Härkäläntie 72 19110 VIERUMÄKI Tfn 03 888 70 Fax 03 718 7839 Beställningar och offertförfrågningar: levymyynti(at)weckmansteel.fi Weckman Steel Oy Muovikatu 12 74120 IISALMI Tfn 03 888 70 Fax 017 814 493 Beställningar och offertförfrågningar: iisalmi(at)weckmansteel.fi

Försäljningsområden

OMRÅDE 1 Timo Nurminen Tfn +358 40 735 5669 timo.nurminen(at)weckmansteel.fi OMRÅDE 2 Petri Hartikainen Tfn +358 44 783 7219 petri.hartikainen(at)weckmansteel.fi OMRÅDE 3 Kimmo Laukkarinen Tfn +358 44 783 7247 kimmo.laukkarinen(at)weckmansteel.com OMRÅDE 4 Sami Nurmi Tfn +358 44 783 7241 sami.nurmi(at)weckmansteel.fi OMRÅDE 5 Markku Järveläinen Tfn. +358 40 8488271 markku.jarvelainen(at)weckmansteel.fi OMRÅDE 6 Arto Saastamoinen Tfn +358 40 7664108 arto.saastamoinen(at)weckmansteel.fi OMRÅDE 7 Jani Koljonen Tfn +358 44 7837233 jani.koljonen(at)weckmansteel.fi  

 

Försäljning

Sirpa Hartonen Tfn +358 44 783 7220 sirpa.hartonen(at)weckmansteel.fi Tuukka Hartonen Tfn +358 44 783 7221 tuukka.hartonen(at)weckmansteel.com  

Beräkningstjänster/Vierumäki

Marko Seppänen Tfn +358 44 783 7225 marko.seppanen(at)weckmansteel.fi Juha Palkeinen Tfn +358 44 783 7224 juha.palkeinen(at)weckmansteel.com

Beräkningstjänster/Idensalmi

Matti Niskanen Tfn +358 44 783 7232 matti.niskanen(at)weckmansteel.fi

FÖRSÄLJNING AV SLÄPVAGNAR OCH HALLAR

Erkki Malmiharju Tfn +358 44 783 7208 Fax +358 3 718 2170 erkki.malmiharju(at)weckmansteel.fi Leena Tasanen Tfn +358 44 783 7209 Fax +358 3 718 2170 leena.tasanen(at)weckmansteel.fi

II-SORTERINGSFÖRSÄLJNING

Pentti Piira Tfn. +358 400 844 609.

KONTAKTUPPGIFTER TILL EXPORTAVDELNINGEN

Tak- och väggprodukter

WECKMAN STEEL OY Härkäläntie 72 19110 VIERUMÄKI Tfn +358 3 888 70 (keskus) Fax +358 3 718 7839 JUHA WECKMAN Direktör Tfn +358 44 783 7226 juha.weckman(at)weckmansteel.fi Eleonora Kiselevskaya Områdesexportchef Tfn +358 44 783 7218 eleonora.kiselevskaya(at)weckmansteel.com

Traktorsläpvagnar och stålhallar

ERKKI MALMIHARJU Försäljningsassistent Tfn +358 44 783 7208 Fax +358 3 718 2170 erkki.malmiharju(at)weckmansteel.fi LEENA TASANEN Försäljningsassistent Tfn +358 44 783 7209 Fax +358 3 718 2170 leena.tasanen(at)weckmansteel.fi

TRANSPORT OCH LEVERANSCENTRAL

Transporter inom Finland

Harri Hartonen Tfn +358 44 783 7231 harri.hartonen(at)weckmansteel.fi

Leveranscentral/Tak- och väggprodukter

Pekka Lehtinen Tfn +358 400 355 559 pekka.lehtinen(at)weckmansteel.com

Leveranscentral/Traktorsläpvagnar och stålhallar

Pasi Kivilahti Tfn +358 44 783 7210 pasi.kivilahti(at)weckmansteel.com Karta över fabriksområdet

LEDNING

JUHA SIMOLA CEO Tfn +358 40 1877765 Fax +358 3 718 2170 juha.simola(at)weckmansteel.com MALMI LEMETTINEN Ekonomidirektör Tfn +358 44 783 7202 Fax +358 3 718 2170 malmi.lemettinen(at)weckmansteel.fi JUHA WECKMAN Direktör Tfn +358 44 783 7226 Fax +358 3 718 7839 juha.weckman(at)weckmansteel.fi    

FAKTURERING

E-fakturering: Operatörskod 003708599126 Liaison Technologies Oy E-fakturaadress 003701642056   Eller fakturor i PDF-format till adressen laskutus(at)weckmansteel.fi  

FÖRSÄLJNING AV RESERVDELAR TILL SLÄPVAGNAR

Weckman Steel Oy Härkäläntie 72 19110 VIERUMÄKI Tfn +358 44 7837210 pasi.kivilahti(at)weckmansteel.com