Teräskatot

Asennusliikkeet

Pyydä ilmainen arviointi kattosi rakentamiseen tai remontointiin Weckman-ammattilaiselta, jolta saat sekä asennuksen että kaikki kattomateriaalit, tarvikkeet ja varusteet mitä katollesi tarvitset.

Asennusliikkeet

Jälleenmyynti

Monipuolinen Weckman-kattotuotevalikoima on saatavissa lähes kaikista hyvin varustetuista rakennustuotteita myyvistä liikkeistä ympäri Suomea.

Jälleenmyyjät

Katto- ja seinätuotteiden myynti

Kartta isompana

Alue 1

Petri Hartikainen
Puh. +358 44 783 7219
petri.hartikainen@weckmansteel.fi

Alue 2

Sami Nurmi
Puh. +358 44 783 7241
sami.nurmi@weckmansteel.fi

Alue 3 ja 5 (länsi)

Jani Koljonen
Puh. +358 44 7837233
jani.koljonen@weckmansteel.fi

Alue 4 ja 5 (itä)

Arto Saastamoinen
Puh. +358 40 7664108
arto.saastamoinen@weckmansteel.fi

Myyntipäällikkö

Timo Nurminen
Puh. +358 40 735 5669
timo.nurminen@weckmansteel.fi

Myynti

Tiia Lipponen
tiia.lipponen@weckmansteel.fi
Vaihde 03 888 70

Katto- ja seinätuotteiden laskentapalvelu

Teräshallit

Weckman-teräshallit soveltuvat teollisuuden ja maatalouden tuotantohalliksi sekä erikoiskohteisiin. Valittavissa on käyttötarpeen mukaan lämpöeristetty tai -eristämätön peltihalli – tai tarvittaessa myös näiden yhdistelmä. Tarpeiden muuttuessa myös teräshallia voidaan joustavasti muuntaa ja suurentaa.

Teräshallien myynti

Teräsrakentaminen

Weckman valmistaa turvallisia, CE-merkittyjä kantavia profiileja: poimulevyjä ja teräs-kevytorsia rakennusten runkoon ja vesikattoon. Weckmanilta myös kantavat poimulevyt kantaviksi rakenteiksi ylä- ja välipohjiin, vesikattoihin sekä seiniin ja betonivalumuotteihin.

Kantavien rakenteet, kevytorret, välipohjat ja maanrakennustuotteet

Myynti

Vaihde 03 888 70
sales@weckmansteel.fi

Traktorin peräkärryt

Weckman-traktorin peräkärryt on suunniteltu vaativiin tavarakuljetuksiin maatiloilla, metsätaloudessa ja maanrakennustöissä. Kattavasta valikoimasta löytyy sopiva vaihtoehto kaikkeen ammattimaiseen kuljetustarpeeseen.

Traktorin peräkärryjen myynti

Erkki Malmiharju
Puh. +358 44 783 7208
erkki.malmiharju@weckmansteel.fi

Mikko Kapanen
Puh. +358 44 783 7209
mikko.kapanen@weckmansteel.fi

Traktorin peräkärryjen varaosamyynti

Juha Kilpeläinen
Puh. +358 44 783 7211
juha.kilpelainen@weckmansteel.fi

Pasi Kivilahti
Puh. +358 44 7837210
pasi.kivilahti@weckmansteel.fi

Traktorin peräkärryjen jälleenmyynti

Monipuolinen Weckman-tuotevalikoima on saatavissa hyvin varustetuista alan myymälöistä ympäri Suomen.

II-valintamyynti

II-valintamyyntimme kautta on mahdollista tilata katto- ja traktorin perävaunu-tuotteiden poistoeriä.

Pentti Piira
Puh. +358 400 844 609

Kotimaan kuljetukset

Lähettämö

Teräskatot

Vierumäki

Janne Ylärakkola
Puh. +358 44 7837228
janne.ylarakkola@weckmansteel.fi

Harri Hartonen
Puh. +358 44 783 7231
harri.hartonen@weckmansteel.fi

Iisalmi

Jukka Hyvönen
Puh. +358 44 7837238
jukka.hyvonen@weckmansteel.fi

Teräshallit

Traktorin peräkärryt

Hallinto

Hannu Jokinen
Toimitusjohtaja
Puh. +358 44 7837 200
hannu.jokinen@weckmansteel.fi

Malmi Lemettinen
Talousjohtaja
Puh. +358 44 783 7202
malmi.lemettinen@weckmansteel.fi

Juha Weckman
Myyntijohtaja
Puh. +358 44 783 7226
juha.weckman@weckmansteel.fi

Laskutustiedot

Verkkolaskutus

Y-tunnuksemme on 0164205-6
Verkkolaskuosoitteemme on: 003701642056
Välittäjän – ja operaattorin tunnus: E204503

Sähköpostilaskutus

Pdf-laskut osoitteeseen:
weckmansteel.FI.P.133351-7@docinbound.com.
Pdf-laskun liitteet samassa viestissä laskun kanssa.

Paperilaskut

Weckman Steel Oy
PL 11734
01051 LASKUT

Weckman toimipisteet

Weckman Steel Oy on vuonna 1962 perustettu yksityinen perheyhtiö, joka on erikoistunut teräsohutlevytuotteiden sekä teräshallien ja traktoriperävaunujen valmistamiseen. Weckman-tuotteita valmistetaan Suomessa Vierumäellä ja Iisalmessa, Saksassa Zevenissä ja Virossa Viimsissä.

Vierumäki

Härkäläntie 72
19110 VIERUMÄKI
Puh. 03 888 70
sales@weckmansteel.fi

Siirry karttaan

Iisalmi

Muovikatu 12
74120 IISALMI
Puh. 03 888 70
iisalmi@weckmansteel.fi

Siirry karttaan